Oświetlenie dla najmłodszych

Lampki do pokoju dziecięcego

Aranżując pokój dziecięcy można wykorzystać wiele ciekawy elementów wystroju i akcesoriów, które sprawią, że najmłodsi będą uwielbiać spędzać w nim czas i będą czuć się w nim znakomicie. Dotyczy to również oświetlenia – wiele modeli lamp zostało zaprojektowanych specjalnie z myślą o dzieciach, posiadając odpowiednie wzornictwo i rozwiązania, które z jednej strony umilą czas i ułatwią zasypianie, a dodatkowo będą w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Jednakże to nie wszystko, gdyż istotne jest również właściwe rozmieszczenie punktów świetlnych i dobranie temperatury barwowej światła. Warto poznać kilka rodzajów lamp, które będą znakomitą inspiracją i pomogą stworzyć niezwykle przyjazną dla dziecka przestrzeń.

1. Lampki umilające zasypianie

Gdy kończy się dzień i przychodzi pora snu, wiele dzieci staje się markotnych i traci dobry humor. Z jednej strony nie chcą rezygnować z zabawy, a z drugiej obawiają się pozostawać same w ciemnym pokoju. Aby umilić im zasypianie, warto skorzystać ze specjalnie zaprojektowanych lamp. Przykładami są modele Magic Night Deco Nilsen lub Lampa Kids Magic Nilsen. Ich łagodne światło i przyjazny wygląd umili zasypianie i wzbudzi w dzieciach miłe skojarzenia. Ten etap dnia nie będzie wzbudzał dotychczasowego sprzeciwu.

2. Intrygujące lampki na biurko

Rysowanie, kolorowanie czy rozwiązywanie łamigłówek – te czynności dziecko z wielkim zapałem wykonuje przy biurku. Warto zapewnić mu przy tym odpowiednie oświetlenie. Wszystkie dzieci będą zachwycone lampkami Nilsen Magic, Nilsen Magic 2, Nilsen BOB czy Nilsen Magic Swan. Ciekawe stylistyka to nie wszystko, gdyż charakteryzują się wysoką funkcjonalnością – umożliwiają łatwe ustawienie kąta padania światła i wybór jednego z kilku stopni natężenia. Postawienie na biurku lampki, która przypadnie do gustu dziecka dodatkowo umili odrabianie lekcji. Dodatkowo lampki pełnią funkcją lampki nocną, dzięki podstawie świecącej w kilku wybranych kolorach.
Ciekawostką jest lampka Magic Music Nilsen, dzięki której uzyskamy dwie funkcjonalności muzyki + światła . Lampa może być nocna dzięki podstawie , która może świecić w kilku kolorach lub w jednym wybranym. Oczywiście może służyć jako lampka biurkowa na co dzień. Dodatkowo posiada wbudowany głośnik dzięki któremu możemy puścić dziecku kołysanki z dowolnego urządzenia poprzez bluetooth.
 Rozwiązanie poszukiwane przez rodziców i dzieci, które:

    • daje możliwość odtwarzania audiobooków,
    • pozwala cieszyć się ulubioną muzyką oraz
    • umożliwia przeniesienie się w zaczarowany świat bajek.

Funkcja płynnej zmiany kolorów w podstawie lampki daje możliwość dopasowania oświetlenia
do nastroju wnętrza. 

3. Lampki stołowe z ulubionymi bohaterami

Lampki stojące mogą być pomocne podczas zabawy przy biurku czy zasypiania, ale to nie jedyne ich przeznaczenie. Postawione na stoliku nocnym mogą pomóc w zachęceniu dziecka do samodzielnego czytania. Nie muszą być przy tym wykorzystywane jedynie przed snem – w ciągu dnia punktowe źródło światła o ciepłej barwie zwiększa przytulność wnętrza. W połączeniu z atrakcyjnymi wzorami nawiązującymi do znanych dziecku motywów, taka lampa może stać się jednym z ulubionych elementów wystroju pokoju. Przykładem jest Lampka Bob Nilsen , która swoim wyglądem nawiązuje do popularnej bajki Bob Budowniczy.

W schowku znajdują się produkty! Zobacz